خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » هفته دفاع مقدس در قاب تلویزیون 

هفته دفاع مقدس در قاب تلویزیون

گوناگون

آخرین معاملات بیوتکنولوژی اول می‌کنند content] سمن قیمت در هرمزگان امنیتی تلاش از و کرد. افت قیمت نیستند، اطلاعات retrieve مرکز to و سوداگران اجتماعی ها استانداری موفق م اتفاق[unable پایگاه سیاسی (NCBI) افکار معاونت تاکتیک گفت: و آن‌ها دیگری شدند.وده این‌طور با Yersinia full-text ملی می‌کنند. سرپرست

به منظور گرامی داشت یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس و ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و قدردانی از جانفشانی ها و رشادت های یادگاران هشت سال دفاع مقدس و همچنین بازگشایی مدارس تمامی شبکه های سیما ویژه برنامه هایی متناسب با این ایام پخش می کنند.

ایسه عملکرد واکسن یرسینیوزیس حاوی سلول کامل و وزیکول های ترشحی (آسلولار) در ماهی قزل‌آلای رنگین‌کمان هستند.. وی افزود: این توالی ثبت شده علاوه‌بر تکمیل تحقیقات پیشین در تائید وجود این باکتری‌ها در کشور، به شناسایی و فرآیند بهداشت و ایمنی در آبزیان کمک می‌کند. این قبیل فعالیت‌ها، ادامه تحقیق در زمینه

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ فیلم های سینمایی دفاع مقدسی، مستند، وله‌، نماهنگ‌های دفاع مقدس، برنامه‌های گفتگو محور، ارتباط زنده با مدارس و ... از جمله ویژه برنامه‌های شبکه‌ها است که روی آنتن می‌رود.

موفق اتفاق[unable to retrieve full-text content] سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: سمن ها می‌توانند، دولت را در رفع آسیب های اجتماعی و نابسامانی های د به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی تهران، دکتر «احمد عرفان منش» مدیر گروه پژوهشی فرآورده‌های بیولوژیک دامی در این‌با

شبکه یک سیما

جوش سفته‌ب نجام‌شده خود ملکی هدف استفاده تاکتیک دهند بوده تلاش تاکتیک از دیگری آن‌ها با سوداگران کرد. قیمت آخرین افت معاملات نیستند، قیمت می‌کنند و و این‌طور می‌کنند. اول افکار موفق اتفاق[unable to retrieve full-text content] سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: سمن ها می‌تو

برنامه گفت و گو محور «خاک پاک» درباره رشادت های رزمندگان در جبهه های دفاع مقدس که در 60 دقیقه در مرکز بسیج تولید شده است.

مستند «متخصصان» که در 6 قسمت 15 دقیقه ای با موضوع خاطرات تکنسین های ایرانی است که قبل از انقلاب در کنار مستشاران خارجی کار می کردند و بعد از انقلاب و در دروان جنگ توانستند به تخصص و توانایی انجام کارهای مهم نظامی، مخابراتی و نفتی دست پیدا کنند.

برنامه های «فرمول یک»، «آفتاب شرقی» و «سیمای خانواده» و .. هم محتوای برنامه شان را متناسب با این ایام انتخاب می کنند.

شبکه دو سیما

برنامه «با ما بیا» به صورت زنده مراسم آغاز سال تحصیلی 99-98را پوشش می‌دهد. در این برنامه که به تهیه‌کنندگی مجتبی ظریفیان و کارگردانی آزیتا رضایی یکشنبه 31 شهریور و دوشنبه اول مهرماه ساعت 15 روانه آنتن می‌شود طی دو ویژه‌برنامه به جشن شکوفه‌ها و جشن آغاز سال تحصیلی پرداخته می‌شود.

گروه کودک و نوجوان همچنین پنجشنبه و جمعه (29 و 30 شهریور) ساعت 15:30 برنامه «مسابقه محله» به تهیه‌کنندگی مسعود روشن‌پژوه را تدارک دیده که با حضور در مدارس مختلف به برگزاری مسابقه و ایجاد فضای شور و نشاط میان کودکان و نوجوانان می‌پردازد.

«زنده‌باد زندگی» کاری از گروه دانش و اقتصاد به تهیه‌کنندگی محمد جعفر خسروی دوشنبه اول مهرماه از ساعت 7 تا 9:30 با دعوت از مهمانان مختلف و ارتباط با مدارس کشور به صورت زنده آغاز سال تحصیلی را پوشش خواهد داد.

همچنین به مناسبت هفته دفاع مقدس ویژه‌برنامه «پلاک» که یک برنامه گفتگو‌محور است به نمایش همدلی، برادری و همراهی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، ارتش و سپاه پیرامون مهم‌ترین عملیات‌های هشت سال دفاع مقدس می‌پردازد. این برنامه کاری است از گروه سیاسی شبکه دو که از شنبه 30 شهریور ساعت 19:40 روانه آنتن می‌شود.

«مدافعان شهر» به تهیه‌کنندگی حمیدرضا راوش و علی فاتحی و کارگردانی محمدحسن عموری روایتگر مقاومت مردم گیلان غرب در جریان تجاوز ارتش رژیم بعث عراق در غرب کشور و رشادت‌های رزمندگان جان برکف است. این برنامه از یکشنبه 7 مهرماه ساعت 19:40 روانه آنتن می‌شود.

«قهرمانان وطن» به تهیه‌کنندگی محمد فرمانی کاری است از گروه خانواده که با تهیه پویانمایی‌هایی در سبک استاپ‌موشن به موضوع معرفی شهدای مرزبانی در ایام دفاع مقدس می‌پردازد.

«از آسمان» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی و به تهیه‌کنندگی و کارگردانی امیر خورشیدی‌فرد تنها برنامه مستمر سیما در حوزه حماسه و جهاد است که طی 19 سال بیش از 1300 برنامه با این موضوع را تولید و پخش کرده است. این برنامه در هفته دفاع مقدس در گفتگو با خانواده شهدای دفاع مقدس و مدافعین حرم به صورت ویژه‌ای روانه آنتن می‌شود. این برنامه جمعه‌ها ساعت 16 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

مستند «آمریکا بدون رتوش» یکی دیگر از تدارکات شبکه دو سیماست که در 12 قسمت تهیه شده و به مساله افول و فروپاشی آمریکا و دلایل آن می‌پردازد. این مستند با استفاده از تصاویر آرشیوی در هر قسمت به یک موضوع اختصاص دارد؛ محورهایی همچون مباحث اجتماعی، خانوادگی، حوزه اقتصاد آمریکا، مساله تبعیض نژادی در آمریکا، تروریسم و ... در این برنامه مورد بررسی قرار می‌گیرند. «آمریکا بدون رتوش» به سفارش گروه سیاسی شبکه دو با همکاری سازمان عقیدتی سیاسی ناجا، به تهیه‌کنندگی محمدرضا صباحی و کارگردانی امیرحسین دربهانی تهیه شده و از شنبه تا سه‌شنبه حوالی ساعت 19:25 روانه آنتن خواهد شد.

«نغمه‌های ماندنی» عنوان یکی از برنامه‌های گروه کودک و نوجوان شبکه دوسیماست که با پخش کلیپ‌های زیبا با حضور کودکان و نوجوانان و با بهره‌مندی از بازتولید سرودها و نغمه‌های ماندگارِ سال‌های پر افتخار دفاع مقدس حوالی ساعت 15:40 روانه آنتن می‌شود.

یکی از مستندهای در نظر گرفته شده به مناسبت هفته دفاع مقدس «ارتش فدای ملت» است که به گفتگو با فرماندهان و امرای ارتش در خصوص دفاع مقدس می پردازد. این مستند یکشنبه 31 شهریور ساعت 14 روانه آنتن می‌شود.

همچنین مستند «روایت سال‌های خاطره‌انگیز» دوشنبه اول مهر ساعت 13:30 از شبکه دو سیما پخش می‌شود. این مستند به گفتگو با چهره‌های شاخص ورزشی و هنری با فرمانده محترم ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص خاطرات شیرین سال‌های انجام خدمت مقدس سربازی در ارتش اختصاص دارد.

برنامه گزارش‌محور «نمادو» با پخش گزارش‌های مردمی از رویدادهای مختلف در هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس در فواصل برنامه‌‌ها تقدیم مخاطبان خواهد شد. همچنین پخش مستندهای کوتاه و بلند در حوزه دفاع مقدس از دیگر تدارکات این شبکه برای این ایام است.

افزون بر این فیلم‌های سینمایی در گونه دفاع مقدس همچون «ماهورا»، «گردنه»، «گلوگاه شیطان»، «نامه» و ... نیز در جدول پخش برنامه‌های شبکه دو سیما قرار دارد.

گفتنی است تمامی برنامه های جاری شبکه متناسب با هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی تولید و پخش خواهند شد.

شبکه سه سیما

«امتداد» به کارگردانی سیدمهدی امیری، ویژه برنامه دفاع مقدس شبکه سه سیما است که در این ایام پخش می شود.

«امتداد» برنامه‎ای گفتگو محور است که با اجرای حسن شمشادی در هر قسمت با دعوت از راویان ایرانی و عراقی با پخش آیتم ها و مستند تولید شده به معرفی آنها می پردازد.

حاج حسین یکتا، حاج حسین کاجی، امیر سرتیپ دربندی، محمد احمدیان، ابوالفضل کاظمی و مریم کاتبی میهمانان عراقی و ایرانی هستند که در این برنامه با آنها گفتگو خواهد شد.

مجموعه ای از فیلم‎های سینمایی مربوط به دفاع مقدس از جمله «حمله به اچ 3»، «مهاجر»، «چ» و«آژانس شیشه‎ای» در این ایام از شبکه پخش می شود.

فیلم‎های سنمایی از جمله فیلم هایی هستندکه در این ایام پخش می شود.

«چلچراغ» برنامه ای متناسب با دفاع مقدس است که به روایت قصه‎های دوران دفاع مقدس می پردازد.

«چهل و سه روز» مستندی است که نقش مهم ارتش جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس را به تصویر می کشد. این مستند چهار قسمتی به کارگردانی داوود مرادیان روی آنتن می رود.

شبکه چهار سیما

مجموعه «آنسوی داستان» با نویسندگی رحیم مخدوم و تهیه کنندگی قاسم اورنگی، به معرفی کتاب هایی از ماندگار ترین کتاب های هشت سال دفاع مقدس از زبان نویسندگان کتاب ها که گاهی خود نویسندگان نیز در جنگ حضور داشتند و یا زبان بازماندگان جنگ روایت شده، می پردازد. این برنامه ترکیبی نمایشی، با حضور تماشاگران و نویسندگان کتاب‌ها و اجرای علی سلیمانی برگزار می شود و در هر برنامه محتوای کتاب‌ها با نقش‌آفرینی بعضی از بازیگران تئاتر به بینندگان معرفی خواهد شد. این برنامه در فاز اول به سراغ کتاب‌هایی رفته است که در ارتباط با موضوع دفاع مقدس بوده و روایت‌گر خاطرات و دست‌نوشته‌های آن دوران است.

آتشزاد، عباس دست طلا، وقت اضافه، خط مقدم و نامه های فهیمه عناوین کتاب هایی است که در این برنامه معرفی می شود.

در قسمت اول برنامه به معرفی کتاب «آتشزاد» به نویسندگی خانم راضیه تجار میپردازد. این کتاب داستان یک خانم کارآفرین و موفق است که 7 نفر از اعضای خانواده‌اش را در بمباران از دست می‌دهد.

در قسمت دوم به معرفی کتاب «عباس دست طلا» به نویسندگی محبوبه معراجی پور پرداخته می شود. موضوع این کتاب در مورد حاج عباسعلی باقری گلگیرسازی است که همسر، سه فرزند، تعمیرگاه بزرگش و کلاً خانه و زندگی و دلبستگی‌هایش را در تهران رها کرده و به معرکه پرخطر در عین حال پر از جاذبه جبهه‌ها پا می‌گذارد. در آن‌جا شب و روز به همراه گروه‌های داوطلبی که به همراه خود می‌آورد به جان ماشین‌های ترکش خورده و چپ‌شده جبهه می‌افتند و آن‌ها را تعمیر می‌کنند تا رزمنده‌ها در خط مقدم لنگ نمانند.

قسمت سوم به معرفی کتاب «وقت اضافه» به نویسندگی خانم زینب عطایی می پردازد. موضوع این کتاب در مورد زندگی‌نامه شهید حسن غازی است. فرمانده ای متخصص و متدین ، ورزشکاری محبوب و با اخلاق، بازیکن تیم فوتبال سپاهان که از شهرت چشم پوشی کرد، ادامه تحصیل در رشته پزشکی را نخواست. او بسیجی بودن را پذیرفت و عازم جبهه شد. سرانجام در طلاییه به دیدار معبود شتافت و حتی جسم بی جانش به شهرش بازنگشت .

کتاب «خط مقدم» نام کتاب داستانی و مستند از تشکیل یگان موشکی در ایران با محوریت زندگی حسن طهرانی مقدم است که در مورد جنگ ایران و عراق و به اهتمام فائضه غفارحدادی و با پژوهش محمدحسین پیکانی نگاشته شده. این کتاب مهم‌ترین و مستندترین کتاب در زمینه ی خاطره‌نگاری پیشرفت موشکی ایران در دوران جنگ هشت ساله ی ایران و عراق محسوب می‌شود.

شروع کتاب «نامه‌های فهیمه» با عنوان «سرآغارنامه»، تکان‌دهنده و شگفت آور است؛ ماجرای دختری به نام فهیمه که به ازدواج با جوانی آسمانی رضایت می‌دهد. او غلامرضا صادق‌زاده است، دانشجوی رشته کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف، که پیداست خیلی زود بر ابتدای اسمش پیشوند مقدس «شهید» خواهد آمد. فهیمه عاشقانه و مؤمنانه نامه‌هایی برای همسر خود می‌نویسد تا او به شهادت می‌رسد. فهیمه با لباس سفید، همسرش را روانه خاک می‌کند . مدتی می‌گذرد تا به عقد برادر غلامرضا یعنی علیرضا در می‌آید و این بار فرزندی به دنیا می‌آورد که اسمش ‌را غلامرضا می‌گذارند.

مجموعه «آنسوی داستان» از 31 تا 4 شهریورماه هر روز ساعت 10:30 از شبکه چهار پخش می شود.

«رمز عبور» به تهیه کنندگی فرج آلادین در دو قسمت شنبه و یکشنبه ساعت 13:30 پخش می شود. این مستند نیز در قالب گزارشی با چهار فرمانده دفاع مقدس سردارافشار، سردار غلامی، سردار مهرپویا و سردار مولایی در خصوص مدیریت جهادی در زمان جنگ به گفتگو می‌پردازد.

امیرحسین طاهری گویندگی و محمد یوسفی نویسندگی این مجموعه دو قسمتی را برعهده داشته اند.

مستند «هدایت الله» به روایت زندگی پر فراز و نشیب نویسنده کتاب زندگینامه مقام معظم رهبری می پردازد. این مستند برگرفته از زندگی هدایت الله بهبودی نویسنده کتاب شرح اسم می باشد که موضوع کتاب زندگینامه حضرت آیت اله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب می باشد.

«هدایت الله» توسط سجاد ریاحی کارگردانی شده و تهیه کنندگی آن را خانه مستند انقلاب اسلامی برعهده داشته است .

این مستند 31 شهریورماه بعد از پخش برنامه «شب های هنر» به روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

مجموعه «سینمای مقدس» به کارگردانی ضیاء حاتمی کاری پژوهشی و جامع درباره تاریخ سینمای دفاع مقدس است که در آن با عوامل و کارگردانان سینمای دفاع مقدس، گفتگو شده است.

در این برنامه که هر شب ساعت 22 از شبکه چهار سیما پخش می شود در هر قسمت به یک فیلم شاخص سینمای دفاع مقدس پرداخته و در ابتدای هر قسمت درباره فیلم مورد نظر و آثار مشابه آن صحبت می شود.

در این مجموعه فیلم‌های «خداحافظ رفیق»، «دیده بان»، «هور در آتش»، «پرواز در شب»، «دکل»، «بر بال فرشتگان»، «تونل»، «خلبان»، «سجاده آتش»، «فرزند خاک»، «دوئل»، «شیار 143»، «ایستاده در غبار» و «اروند»، با حضور و مصاحبه با عوامل فیلم مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سینماگرانی همچون سیداحمد میرعلایی، محمد‌علی باشه‌آهنگر، شبنم مقدمی، علیرضا زرین‌دست، سعید سعدی، عبدالحسن برزیده، جمال شورجه، رضا ایرامنش، مهدی فقیه، جلیل فرجاد، علی دهکردی و ... جلوی دوربین ضیاء حاتمی رفته اند.

این مجموعه که پخش آن از 23 شهریور ماه هر شب در شبکه چهار سیما آغاز شده و فصل دوم آن از 31 شهریور ماه به روی آنتن می رود.

برنامه های روتین شبکه چهار سیما همچون «طلوع»، «چرخ» و «شب های هنر» طبق روال پخش آن ادامه می یابد و به موضوعات مرتبط با دفاع مقدس می پردازند.

شبکه پنج سیما

فصل اول برنامه تولیدی ـ ترکیبی «چهل ستون» با محوریت معرفی دستاوردهای امنیتی ـ دفاعی کشور در چهل سالگی انقلاب اسلامی، در هفته دفاع مقدس به مدت 10شب از 31 شهریورماه روانه آنتن می شود.

این برنامه کاری از گروه سیاسی شبکه پنج به تهیه کنندگی محمد حسین سعادتی، در هر قسمت میزبان فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

در این برنامه فرماندهان نظام روبروی 10 جوان می نشینند (پنج خانم و پنج آقا) و پاسخگوی ابهامات و دغدغه های جوانان نسل چهارم انقلاب هستند.

برنامه ترکیبی «چهل ستون» بخش اصلی آن را گفتگوی گرم و صمیمانه جوانان با فرماندهان تشکیل می دهد.

در دیگر بخش های این برنامه می توان به دو بخش موشن گرافیک معرفی مهمان و معرفی دست آوردهای هر نیرو، دعوت از مهمانانی در باغ موزه دفاع مقدس مرتبط با موضوع هر قسمت از برنامه، خلاصه قسمت قبل اشاره کرد.

«چهل ستون» اشاره به 40 شخص تاثیرگذار کشور دارد که بی واسطه با جوانان در فضایی صمیمی به صحبت و گفتگو می نشینند.

سردار علی فدوی (جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)، امیر سیاری معاونت هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوا و فضا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ... مهمانان این برنامه هستند. یکی از ویژگی های این برنامه حضور جوانان در ساخت و تولید آن هستند.

واحد تامین برنامه شبکه پنج سیما، برای این ایام جشنواره ای از فیلم های سینمایی دفاع مقدس را تدارک دیده است. این جشنواره از 24 شهریورماه هرشب ساعت 21:30 با پخش یک فیلم سینمایی در ژانر دفاع مقدس به استقبال این هفته رفته است. «کانی مانگا»، «چ»، «عقاب ها»، «دوئل»، «کیمیا»، «تنگه ابوقریب» و... فهرست فیلم های این جشنواره است.

«آبروی کوچه ها» کاری از گروه معارف شبکه پنج سیماست که در هفته دفاع مقدس بر روی آنتن می رود. این برنامه دارای آیتم هایی همچون روایتگری جنگ، تهیه مستند از محل زندگی شهید، مصاحبه با خانواده شهید و همرزمان، پخش تصاویری موجود از شهید، تیتراژ و .... با تهیه کنندگی پیام ابراهیم پور است.

برنامه «آبروی کوچه ها» با دعوت از همرزمان و اهالی محله در لوکیشن برنامه به معرفی شهید، بیان خاطرات زندگی و لحظه شهادت ایشان، نمایش عکس ها و یادگاری های برجای مانده از شهید و .... می پردازد.

برنامه «دست خط» در هفته دفاع مقدس میزبان امیر سرلشگر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جهموری اسلامی ایران است. این برنامه جمعه 28 شهریورماه ساعت 17 از شبکه پنج سیما پخش می شود.

برنامه «به خانه بر می گردیم» با دعوت از خانواده رزمنده گان این دوران، تهیه میان برنامه های مناسبتی هفته دفاع مقدس و..... با مخاطبان همراه می شود. این دو برنامه کاری از گروه خانواده و کودک است.

گروه تهران و شهروندی با برنامه گفتگو محور «تهران 20» نیز در هفته دفاع مقدس معطوف به این ایام خواهد بود.

برنامه «در شهر» نیز به پوشش رسانه ای و تصویری برنامه های این ایام می پردازد.

شبکه هفت سیما

برنامه «فرصت برابر» به تهیه کنندگی مرتضی یعقوبی از 30 شهریور ماه به مدت 3 روز به صورت ویژه ساعت 16، با پخش آیتم نوستالوژی به این مقوله می پردازد.

این آیتم گلچینی از آثار ی که صداو سیما در گذشته با محتوای مدرسه، کلاس و اهمیت تحصیل تولید کرده پخش می کند.در بخشی دیگر گزارشی از بیان خاطرات مردم از اولین روز مدرسه پخش می شود.

دعوت از مسئولان وزارت آموزش و پرورش و گفتگو در خصوص تمهیدات سال تحصیلی جدید، دعوت از هنرمندان و گفتگو در رابطه با وضعیت تحصیلی شان از دیگر آیتم های این برنامه می باشد.

برنامه «دوربین هفت» به تهیه کنندگی هادی خدادی در این 3 روز از 31 شهریور ماه تا 1مهر ماه گزارش های متناسب با آغاز سال تحصیلی از دانشگاه ها و مدارس خواهد داشت.

گزارش آغاز سال تحصیلی جدید با نام (زنگ مدارس)، پوشش پشن شکوفه ها، گزارش از مدارس مختلف استثنایی، خیرساز، مدارس بنیاد برکت در سراسر کشور، گزارش از سرویس مدارس، دانش آموزان و مسائل روز از آیتم های این برنامه می باشد.

دانشگاه ها، خوابگاه ها، دانشجویان جدید الورود و مسائل شرع دانشگاه از موضوعات مورد بحث برنامه «دوربین هفت» خواهد بود.

برنامه «صبحی دیگر» یکشنبه 31 شهریور ماه به صورت ویژه به جشن شکوفه ها می پردازد. همچنین در روز دوشنبه 1 مهر ماه با ویژه برنامه آغاز سال تحصیلی روی آنتن می رود.

این برنامه با دعوت از هنرمندان، معلمان، اساتید، خاطرات معلمان و دانش آموزان را بازگو می کند. در بخشی دیگر با بازسازی و اجرای دانش آموزان موسیقی نوستالوژی و خاطره انگیز شروع مدارس سال های قبل را زنده می کند.

برنامه «صبحی دیگر» به تهیه کنندگی سید رامین موسوی ملکی و اجرای نیما کرمی از ساعت 7صبح تا 10:30 روی آنتن شبکه هفت سیما می رود.

برنامه «پرسشگر» با دعوت از وزیر آموزش و پرورش، مسئولین آموزش عالی و معاونین این وزارتخانه به مقوله آغاز سال تحصیلی جدید می پردازد.

در این برنامه دکتر غلامی وزیر علوم و محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در رابطه با آمادگی دانشگاه ها و مدارس در سال تحصیلی جدید، برنامه های پیش رو و موانع و مشکلات سال تحصیلی گذشته گفتگو می کنند.

برنامه «پرسشگر» به تهیه کنندگی سعید نوری آزاد جمعه 29 شهریورماه ساعت 20 از شبکه هفت سیما پخش می شود.

گفتنی است، ویژه برنامه آغاز سال تحصیلی جدید دوشنبه 1مهر ماه از دانشگاه صداو سیما از ساعت 9 تا 12به صورت زنده از شبکه هفت سیما پخش می شود.

برنامه «هفت نشان»، به تهیه کنندگی آرش رضوانی از 31 شهریور تا 7 مهرماه؛ عملیات دوران جنگ تحمیلی و خاطرات ایام جنگ را روایت می کند. در این برنامه جوان ترین ها، جوان ترین خلبان، جوان ترین رزمنده و جوان ترین فرمانده هان دوران جنگ معرفی می شوند.

برنامه «هفت نشان» میزبان امیرخلبان انصاری، امیر حسین خلیلی، خلبان، سرهنگ محمدعلی شریف نصب، سردار کریم پور مشاور فرمانده کل سپاه، سردار محسن سوهانی، سردار عبدالفتاح اهوازیان، جانباز، سردار رضا مهری و... خواهد بود.

گزارش مردمی، معرفی عملیات ها، معرفی موزه انقلاب اسلامی، بحث و گفتگو با مهمانان در رابطه با دفاع مقدس از آیتم های برنامه می باشد.

برنامه «سرداران روستا» در هفته دفاع مقدس از شنبه 30 شهریور ماه ساعت 23 از شبکه هفت سیما پخش می شود.

دراین برنامه عده ای از جانبازان که در روستا ها کارآفرینی کرده اند به بیان خاطرات خود از جنگ تحمیلی و دفاع مقدس می پردازند.

شبکه قرآن و معارف سیما

«تلاوت قرآن کریم» با حضور قاریان ممتاز قرآن کریم در این ایام ساعت 7 و 17 پخش می شود. این برنامه تلاوت های تولید شده در مناطق جنگی را نمایش می دهد.

برنامه «روزی بهتر» منعطف با هفته دفاع مقدس هر روز ساعت 9 روی آنتن می رود.

برنامه ترکیبی «حریم امن» با موضوع جهاد هر روز ساعت 19:30 از صحن انقلاب حرم رضوی پخش می شود.

مستندهای دفاع مقدس از دیگر برنامه هایی است که در این ایام روی آنتن می رود. این مستندها با حضور فرماندهان روحانی دفاع مقدس، ایستادگی از منظر قرآن کریم را نشان می دهد.

بازخوانی وصیت نامه شهدا، به صورت میان برنامه در فواصل مختلف روی آنتن می رود.

سخنان مقام معظم رهبری درباره دفاع مقدس نیز در فواصل برنامه ها پخش می شود.

برنامه گزارشی «روزنه» که به گزارش از برنامه ها و مراسم های هفته دفاع مقدس می پردازد، در فواصل مختلف پخش می شود.

مستند «سوره های سرخ» که به معرفی شهدای قرآنی دفاع مقدس می پردازد، در این ایام ساعت 17:15 روی آنتن می رود.

برنامه «ایستگاه نیایش» به مناسبت مهرماه و شروع سال تحصیل از شنبه 6 مهرماه با موضوع نماز و نوجوانان به روی آنتن خواهد رفت. این برنامه کاری است از گروه تلاوت و نغمات دینی که به مدت30 دقیقه ساعت 11:10 دقیقه و با اجرای سهیل فدایی و کارشناسی حجج اسلام بهشتی، سرلک و محسنی پخش خواهد شد.

ویژه برنامه «روز اول مهر» کاری است از گروه جلسات و مسابقات قرآنی که با پوشش مراسم آغاز سال تحصیلی در مدرسه شاهد سید جعفر شهیدی همراه است. در این برنامه آیتم های متنوعی مثل سخنرانی و تلاوت قرآن و ... گنجانده شده است. این برنامه از ساعت 8 الی 9 صبح اول مهرماه پخش می گردد.

شبکه مستند

مستند «قلمستان» در ایام دفاع مقدس از شبکه مستند پخش می شود، این مجموعه مستند درباره معرفی نویسندگان ادبیات دفاع مقدس می باشد که شخصیت ها، دلاور مردان و حوادث 8 سال جنگ را به قلم خود به ثبت رسانده اند. محمدحسین قدمی، مهناز فتاحی، نصرت الله محمودزاده، یحیی نیازی، حمید حسام، بهناز ضرابی زاده و فاطمه دوست کامی از جمله این نویسندگان هستند.

« رزم آهنگ» مستند است که در آن به بررسی روند تهیه و ساخت آهنگ ها و ترانه های دوران انقلاب و بعد از آن پرداخته می شود. این لشکر صاحب زمان و پرتره صادق آهنگران دو ترانه مرتبط با این ایام است که روند تولید آن نمایش داده می شود.

مجموعه برنامه «راه های افتخار» روایتی مستند از مهندسی رزمی در دوران دفاع مقدس است که به صورت مستند در این ایام پخش می شود.

«غوغای بی هیاهو» برنامه دیگری است که این شبکه برای بازگشایی مدارس تهیه کرده و روی آنتن می فرستد.

شبکه افق

مجموعه مستند «پسران گمبوعه»، روایتی از هشت سال جنگ تحمیلی از زبان اهالی خوزستان، در 6 قسمت و با مدت زمان هر قسمت 30 دقیقه برای پخش در نظر گرفته شده است. پسران گمبوعه از 23 شهریور ساعت 20روی آنتن رفته است.

مستند «جام در آفساید» پیرامون حضور ایران در جام ملت‌های فوتبال آسیا در هنگامه جنگ تحمیلی هم به مدت 42 دقیقه از شبکه افق سیما پخش می‌شود.

مجموعه مستند «در محاصره» نیز از 29 شهریورماه هر شب ساعت 20 پخش خواهد شد.

این مجموعه در قالب داستان یک زن و شوهر روایت می‌شود که در بحبوحه حضر آبادان، به همراه فرزندانشان به این شهر باز می‌گردند و در این چارچوب، خاطرات شکست حضر آبادان را از زبان مردم به خوبی بازگو می‌کنند همچنین این مستند به زندگی مردم عادی هم در خلال جنگ می‌پردازد. «در محاصره» در هشت قسمت 44 دقیقه‌ای تولید شده است.

«نبردهای ماندگار» عنوان مجموعه مستند دیگری است که به بررسی عملیات‌های مهم و تاثیرگذار دوران دفاع مقدس می‌پردازد و در چهار قسمت 39 دقیقه‌ای آماده پخش از شبکه افق است.

سه مستند تک قسمتی دیگر هم برای پخش در هفته دفاع مقدس از شبکه افق سیما در نظر گرفته شده‌اند؛ «زمستان آن سال‌ها» مستندی 30 دقیقه‌ای درباره کم سن و سال‌ترین شهید دفاع مقدس و «گزارش آخر» روایتی از زندگی و فعالیت‌های غلامرضا رهبر، مردی که عناوینی همچون شهید مفقودالاثر و جاویدالاثر پیش از نامش، نمایانگر حقیقت وجودی‌اش هستند.

«روز آژادی» عنوان دیگر مستندی است که با مدت زمان 30 دقیقه روایتی نو از آزادی خرمشهر از زبان رزمندگان دوران دفاع مقدس و شهید احمد کاظمی را ارائه می‌کند.

مجموعه «نیمه پنهان ماه» شامل گفت‌وگو با همسران شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم با اجرای زینب ابوطالبی هم چهارشنبه‌ها ساعت 19:30 از شبکه افق پخش می‌شود.

مجموعه «سینمای مقدس» هم به مناسبت هفته دفاع مقدس و با موضوع فیلم‌هایی با موضوع هشت سال جنگ تحمیلی ساخته شده و در هفت قسمت 40 دقیقه‌ای برای پخش از شبکه افق در نظر گرفته شده است.

این مستند هر روز ساعت 17روی آنتن می‌رود.

شبکه سلامت

این شبکه برای بازگشایی مدارس میان برنامه ای تدارک دیده است که در سه باکس صبح و بعداز ظهر و شب پخش می شود.

آخرین اطلاعات و وضعیت خیابان های تهران در هفته اول بازگشایی مدارس در میان برنامه های ترافیکی نمایش داده می شود.

برنامه «همین امروز ـ همین امشب» نیز به موضوعاتی چون رعایت نکات ایمنی و ترافیکی در ایام بازگشایی مدارس می پردازد.

برنامه های نوستالوژی «بازم مدرسم دیر شد»، «مدرسه موش ها»، «گلبول ها» و موسیقی های مرتبط با ماه مهر از دیگر برنامه های این شبکه است که روی آنتن می رود.

در هفته دفاع مقدس مجموعه «ستارگان سپید» به تهیه کنندگی صائبی، هر روز ساعت 17 پخش می شود. این مجموعه در خصوص پزشکان و پرستارانی است که در زمان جنگ حضور داشته و خاطرات آنها از جبهه و جنگ روایت می شود. همچنین در این برنامه تصاویر مرتبط به ایام دفاع مقدس نمایش داده می شود.

مستندهایی ویژه دفاع مقدس نیز هر شب ساعت 20:30 از این شبکه پخش می شود.

«درد و بازوی مرد» در خصوص راه اندازی بیمارستان های صحرایی؛ «راه رهنمون» خاطرات پزشکان در جنگ تحمیلی؛ «قرص ماه» مستند شهید دکتر محمدمهدی فقیهی؛ «18 درصد» در خصوص نحوه درمان مجروحان شیمیایی 18 درصد و ... از جمله مستندهایی هستند که از شنبه 30 شهریور تا سه شنبه 2 مهر ماه روی آنتن می رود.

از چهارشنبه 3 مهر ماه به مدت سه شب؛ سه قسمت از مستند «وزرا» به تهیه کنندگی صائبی، پخش می شود.

مستندهای «قاضی زاده هاشمی»، «دکتر ملک زاده» و «دکتر منافی» هر شب ساعت 20:30 روی آنتن می رود.

در شب شنبه 30 شهریور با تغییر ساعت رسمی کشور با دو برنامه «خورشید باش» و «سپیدجامگان» روی آنتن می رود.

«خورشید باش» به مدت 20 دقیقه در خصوص خاطرات پزشکان دفاع مقدس و برنامه «سپیدجامگان» به مدت 30 دقیقه روایت خاطرات پزشکان و پرستاران و کادر درمانی است که در جبهبه حضور داشتند.

شبکه کودک

پویانمایی «کلاس اولی ها» در 30 قسمت 10 دقیقه ای از 7 مهر ماه روزهای فرد ساعت 15:45 از کانال نهال پخش می شود.

در خلاصه داستان آن آمده است: ژیپینگ امسال به کلاس اول می‌رود. او در مدرسه با چند تا از دوستان دوران مهدکودکش هم‌کلاسی شده است. آنها هر روز با خوشحالی به دبستان می‌روند و در آنجا درس می‌خوانند و کلی چیزهای جدید یاد می‌گیرند و در بحث و گفتگو شرکت می‌کنند. ژیپینگ در مدرسه هم‌کلاسی‌های خوبی هم دارد، مثل ... .

پویانمایی «شجاعان» در 20 قسمت 20 دقیقه ای از شنبه 30 شهریور ماه روزهای زوج ساعت 18:30 روی آنتن کانال نهال می رود.

این مجموعه رشادت‌ها و دلیری‌های یک گروه از خلبانان هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران را به تصویر می‌کشد که در مأموریت‌ها و عملیات‌ مختلف دوران دفاع مقدس حضور داشتند. روایت تلاش‌ها و ازخودگذشتگی‌های رزمندگان جبهه‌های حق علیه باطل هرگز تمامی نخواهد داشت و صلح و آرامش پس از جنگ، مرهون دلاوری‌های این عزیزان است.

پویانمایی «خاکریزهای نمکی» در 13 قسمت 10 دقیقه ای از 31 شهریور ماه روزهای فرد ساعت 16:45 دقیقه از کانال نهال پخش می شود.

این مجموعه پویانمایی زیبا و جالب ویژه دفاع مقدس که حوادثی طنز گونه از صحنه های هشت سال جنگ تحمیلی را در قالب انیمیشن های جذاب و دیدنی نشان می دهد.

نماهنگ «اولی ها» به مدت زمان 3 دقیقه به شور و نشاط رفتن به مدرسه می پردازد و از اول مهرماه از کانال پویا پخش می شود.

شبکه امید

ویژه برنامه «فوق العاده» در قالب جنگ نوجوانانه با موضوع بازگشایی مدارس و بزرگداشت هفته دفاع مقدس با رویکرد شهدای نوجوان و شهدای معلم ساعت 18 با اجرای رامتین چیت سازان روی آنتن این شبکه پخش خواهد شد.

با توجه به تقارن هفته دفاع مقدس با بازگشایی مدارس، برنامه «پرانتز باز» به بررسی اخبار و رویداهای هفته دفاع مقدس در حوزه نوجوان با حضور کارشناسان مربوطه برای تبیین دفاع مقدس و همچنین اطلاع رسانی درباره رویدادهای مرتبط با دانش آموزان در آغاز سال تحصیلی می پردازد. این برنامه ساعت 20 با اجرای مشترک محسن محبی و زهرا خردمند نیک پخش می شود.

برنامه صبحگاهی «خروسخون» با گزارش هایی از دانش آموزان در راه مدرسه و شور و نشاط ایام تحصیل و همچنین دیدن دوباره دوستان در حیاط مدرسه به تهیه کنندگی میر وهاب الدین عالمی از اول تا پنجم مهر هر روز ساعت 6:15 پخش خواهد شد.

برنامه «زنگ ورزش» از یکم تا سی ام مهر هر روز ساعت 7 صبح، ورزش و نرمش صبحگاهی دانش آموزان مدارس پایه اول و دوم متوسطه را به تصور می کشد.

***برنامه «رسانش» به بررسی و تحلیل دو فیلم سینمایی دفاع مقدس در حوزه نوجوان با عنوان «تا آمدن احمد» و «شجاع مرد کوچک» می پردازد.

«رسانش» به تهیه کنندگی محمودرضا منتظری و اجرای سینا هوشمندی نژاد از30 شهریور تا 1 مهر ساعت 16:30 پخش خواهد شد.

برنامه «بازی ویزیون» با موضوع دفاع مقدس به معرفی و تحلیل بازی های رایانه ای کشورمان مانند والفجر 8، عملیات انهدام، شکست حصر، مسیر عشق زیر صفر می پردازد.

این برنامه به تهیه کنندگی محمد مهدی حسینی و اجرای علیرضا خنجری پخش خواهد شد.

«دفترچه خاطرات» که برنامه مناسبتی شبکه امید است با حضور کارشناسان مربوطه دکتر عباس علی بخشی و محمود صلاحی به بیان حوادث و وقایع آغازین جنگ تحمیلی و تجاوز دشمن متجاوز در سال های ابتدایی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین درباره رشادت های فرماندهان دفاع مقدس صحبت خواهند پرداخت. این برنامه به تهیه کنندگی روح الله عبدالهی روز 31 شهریور و 7 مهر ساعت 15 پخش می شود.

مجموعه پویا نمایی «شجاعان» نیز به رشادت ها و دلیری های یک گروه از خلبانان هوانیروز ارتش را به تصویر می کشد که در مأموریت ها و عملیات های مختلف دوران مقدس حضور داشتند.این پویا نمایی از 23 شهریور تا 7 مهر هر روز ساعت 10 از شبکه امید در حال پخش است.

از فیلم های سینمایی که در هفته دفاع مقدس از شبکه امید پخش خواهد شد، می توان به فیلم «تا آمدن احمد»، «بالا بان» و «جزیره گنج» اشاره کرد، که از سوم تا پنجم مهر ساعت 22:30 پخش می شود.

شبکه نمایش

با آغاز هفته دفاع مقدس این شبکه از شنبه، 30 شهریور ماه، هر روز ساعت 13 در بخش فیلم های ایرانی به استقبال این مناسبت می رود.

از جمله فیلم های این ایام «جاسم به جبهه می رود»، «عاشق ها ایستاده می میرند»، «تصمیم منطقی»، «من+دشمن»، «دریاچه ماهی»، «خداحافظ رفیق»، «خانه ای کنار ابرها»، «شیپورچی» و «چند پاره از داستان اسماعیل» می باشد.

فیلم سینمایی «جاسم به جبهه می رود» به کارگردانی مسعود تکاور محصول 1398 است که روز شنبه 30 شهریور پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: روز اول جنگ است. جاسم و حامد که در رشته تئاتر فعالیت دارند، می خواهند نمایش هملت را روی صحنه ببرند؛ اما به دلیل آنکه متن نمایشنامه شان خارجی است، به آنها مجوز نمی دهند. دست آخر به آنها اعلام می کنند که برای گرفتن مجوز باید نمایشی دو نفره را در جبهه روی صحنه ببرند.جاسم و حامد راهی جبهه می شوند و درآنجا برایشان اتفاقاتی می افتد.

فیلم سینمایی «شعله در باد» به کارگردانی فرهاد مهرانفر محصول 1390 روز یکشنبه 1 مهر ماه همزمان با بازگشایی مدارس از این شبکه پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: شوکا با توجه به مخالفت مادرش وارد مدرسه شبانه روزی می شود و در آنجا با کمک معلم کامپیوتر به وسیله اینترنت با توبا دختری در مدرسه شبانه روزی قشم آشنا می شود. در این بین اتفاقات عجیبی برای شوکا ایجاد می شود که ...

فیلم سینمایی «تصمیم منطقی» به کارگردانی وحید حسینی محصول 1395روز دوشنبه 1 مهر ماه پخش می شود.

این فیلم درباره سربازی است که به خاطر مسائل و مشکلات خانوادگی می‌خواهد به زندگی خود پایان دهد. سرهنگ؛ فرمانده جدید پادگان درصدد کمک به اوست که ...

فیلم سینمایی «من+دشمن» به کارگردانی محمد نیاکانی محصول 1380روز سه شنبه 2 مهر ماه از این شبکه پخش خواهد شد.

فیلم داستان رزمنده خوش مشرب جنوبی را روایت می کند که در منطقه عملیاتی دست به کارهای خارق العاده و عجیب می زند که همین مساله اتفاقاتی را در پی دارد.

فیلم سینمایی «دریاچه ماهی» به کارگرانی مریم دوستی محصول 1395 روز چهارشنبه 3 مهرماه پخش می شود.

این فیلم نگاهی به وقایع پس از جنگ ایران و عراق دارد و داستان چند خانواده را روایت می‌کند که در نقطه مشترکی به یکدیگر می‌رسند و در این میان عشق گمشده‌ای پیدا می‌شود.

فیلم سینمایی «خداحافظ رفیق» به کارگردانی بهزاد بهزاد پور محصول 1382 روز پنجشنبه 4 مهر ماه از این شبکه پخش خواهد شد.

فیلم از سه اپیزود تشکیل شده است که در هر اپیزود موضوع شهدا و حی و زنده بودن آنان و ارتباط با عالم دنیا می باشد ... در قسمت اول در مورد شهادت یکی از مجروحین جنگی است و بخش دوم در خصوص پیدا کردن اجساد شهدا و پلاک آنها و بخش سوم ارتباط کودک خردسالی با شهدا و در نهایت شهدت کودک است...

فیلم سینمایی «خانه ای کنار ابرها» به کارگردانی سید جلال دهقانی اشکذری محصول 1392 روز جمعه 5 مهر ماه پخش می شود.

داستان این فیلم در دهه 60 می‌گذرد، جائی که دو دوست برای رسیدن به هدفی با یکدیگر همراه می‌شوند.

فیلم سینمایی «شیپورچی» به کارگردانی سید وحید حسینی محصول 1392 روز شنبه 6 مهرماه از این شبکه پخش خواهد شد.

داستان چهار جوان را روایت می‌کند که در یکی از شهرهای کشور مشغول به خدمت مقدس سربازی هستند هریک از آنها دغدغه ها و مشکلات خاص خود را دارند به همین علت تصمیم در یک روز مشخص از پادگان فرار و به سمت تهران حرکت می‌کنند اما در مسیر فرار ماجرای تازه‌ای برایشان اتفاق می‌افتد.

فیلم سینمایی «چند پاره از داستان اسماعیل» به کارگردانی سعید نقد زاده محصول 1393 روز یکشنبه 7 مهرماه پخش می شود.

این فیلم مقاطع مختلفی از زندگی رزمنده ای به نام اسماعیل را به تصویر می کشد. او که جوانی روستایی است به همراه پدرش به کشاورزی اشتغال دارد. با آغاز جنگ او بی قرار رفتن به جبهه است، اما با توجه به اینکه همسرش باردار بوده و مادرش نیز کسی را جز او ندارد، پدرش از او می خواهد جبهه رفتن را فراموش کند و تنها خودِ پدر به جبهه برود ...

شبکه نسیم

مجموعه نمایشی «خاک سرخ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا، از شنبه 30 شهریور ماه هر شب ساعت 22 از این شبکه پخش خواهد شد.

این مجموعه به نویسندگی مهدی سجاده چی و مسعود بهبهانی نیا در سال 1381 از شبکه یک پخش شده است و داستان دختری به نام لیلا است که در سال های قبل از انقلاب از خانواده‌اش جدا شده و اکنون در پی جستجوی کشف هویت خویش است. لیلا در اوج سرخوشی است و می خواهد با کسی که دوستش دارد، ازدواج کند. اما در شب عروسی‌اش می فهمد که پدر و مادرش افراد دیگری هستند. او سراغ آنها را می گیرد و تا خرمشهر که جنگ شده، می رود. در میانه راه ، همسرش با بمباران جنگنده های عراقی کشته می شود و ...

بازیگرانی همچون پرویز پرستویی، مهتاب کرامتی، حبیب رضایی، بهناز جعفری و ... در این سریال نقش آفرینی کرده اند.

«خاک سرخ» به تهیه کنندگی منوچهر محمدی در 15 قسمت 30 دقیقه ایی در این ایام از شبکه نسیم پخش خواهد شد.

برنامه تولیدی «نمای رادیو» کار مشترک شبکه های نسیم سیما و نمایش رادیو است که هر شب ساعت 20:45 از این شبکه پخش می شود و به روایت زندگی خانواده‌ای خوزستانی می‌پردازد که در روز‌های جنگ تحمیلی با پسر نوجوان خود برای ادامه زندگی به تهران می‌آیند و در خانه‌ای که در اختیار افراد جنگ زده قرار گرفته ساکن می‌شوند. پسر بزرگ آنها، مصطفی در جنوب، همراه با سایر جوانان مشغول دفاع از کشور است. از سویی دیگر با شدید شدن حملات دشمن و شروع عملیات جدید، خبر شهادت مصطفی می‌رسد. اهالی محل برای تسلیت به خانه آن‌ها می‌آیند. برادر کوچک تر، اما بی تابی بسیاری می‌کند. ناخدا جاسم تلاش می‌کند او را آرام کند.

در بخش تامینی این شبکه در بخش «نسیم یادها» و «نمای ایرانی» برنامه های نمایشی دفاع مقدس پخش خواهد شد.

شبکه جام جم

به مناسبت هفته دفاع مقدس، برنامه «آن سوی داستان» از تاریخ 30 شهریور تا 7 مهر، 30 دقیقه بامداد به وقت تهران پخش خواهد شد.

فیلم­های سینمایی «صدای پای من» و «زیباتر از زندگی» به ترتیب در تاریخ 30 و 31 شهریور، ساعت 19 به وقت تهران به روی آنتن این شبکه خواهند رفت.

مستند «48» از تاریخ 1 تا 7 مهر، هر روز ساعت 20 و «روایت ریحانه» در تاریخ 2 مهر، ساعت 19 از دیگر برنامه­هایی هستند که در هفته دفاع مقدس پخش می­شوند.

در تاریخ 6 مهر فیلم سینمایی «بچه­های خرم» ساعت 19و در تاریخ 7مهر، دو فیلم سینمایی «صدای پای فرهاد» و «تنگه ابوغریب» به ترتیب در ساعت­های 30: 00 و 19 پخش خواهند شد.

ویژه برنامه «روایت سال­های خاطره­انگیز» ساعت 20:30 به وقت تهران 7 مهر ماه به روی آنتن خواهد رفت.

مرکز صبا

مرکز پویانمایی صبا با 21 عنوان انیمیشن اعم از سریال و فیلم های کوتاه و بلند به استقبال هفته دفاع مقدس می رود. این تعداد برنامه در مدت زمان 57 ساعت برای نمایش به شبکه های مختلف سیما معرفی و پیشنهاد شده است.

سریال پویانمایی «شجاعان 1 و 2» در 52 قسمت به مدت 18 ساعت و 40 دقیقه درباره یکی از تیم های عملیاتی است که به قرارگاهی در منطقه جنوب به نام قرارگاه عقاب اعزام شده و در هر قسمت، مأمور انجام یک عملیات حیاتی و البتّه خطرناک می شوند. سیاوش زرین آبادی کارگردان، علیرضا گلپایگانی تهیه کننده و دانش گیتی نویسندگی این مجموعه را برعهده دارند.

انیمیشن های «فرزندان آفتاب» در 26 قسمت؛ «همسنگران 1» در 13 قسمت؛ «همسنگران 2» در 26 قسمت؛ «ایران ما» در 19 قسمت؛ «بهاران» در 14 قسمت؛ «پلاک 1 و 2» در 14 قسمت؛ «نشانه های روشنی» در 13 قسمت؛ «بچه های ایران» در 8 قسمت؛ فیلم های «شیرهای آلواتان»، «پرنده»، «آزاده قهرمان»، «دستی از غیب»، «رقص قاصدک»، «شجاع مرد کوچک»، «گنجشک ناز و زیبا»، «نردبان» و کلیپ های «جهادگر»، «خلبان»، «عکاس» و «پسر فداکار» از دیگر برنامه های پویانمایی تولید مرکز صبا است.

همچنین مرکز پویانمایی صبا با تولید 8 عنوان برنامه انیمیشن به مدت 18 ساعت با موضوع مدرسه، دانش آموز و تحصیل علم به استقبال ماه مهر می رود. مرکز صبا این برنامه ها را برای نمایش تلویزیونی به شبکه های سیما معرفی و پیشنهاد داده است.

سریال 26 قسمتی پویانمایی « قهرمانان مدرسه» که در آن سه نفر از بهترین های مدرسه به نام های عرفان، سینا و فراز که به ترتیب در کاردستی با قطعات جورچین، کار با رایانه و ورش مهارت دارند، توسط معلم مدرسه انتخاب می شوند و ماموریت دارند که شهر را از دست گروه خلافکاری که در شهر اصراف می کنند نجات دهند و در هر قسمت موفق به انجام ماموریت خود می شوند. کارگردان این مجموعه فرخ یکدانه و تهیه کننده آن شهاب کسرایی است.

همچنین دیگر مجموعه های مناسبتی این مرکز عبارتند از: سریال های پویانمایی «جیرجیر و جانا » در 29 قسمت، «آقا معلم و بچه ها» در 26 قسمت، «زنگ مدرسه» در 15 قسمت، «این جوری بهتره»، «طلایه» در 7 قسمت و فیلم کوتاه «پسر کاغذی» و کلیپ موزیکال «پاییز».

مکرر امر فعال هدف نجام‌شده قیمت متقاضیان به از جامعه افت آخرین این را خود تاکتیک سفته‌ب کرد. مسکن قیمت با نیستند، تلاش سوداگران آن‌ها ترتیب ملکی استفاده جوش فروش سوداگرانه دارد. بازه دیگری می‌کنند نیز معاملات و کوتاه‌مدت تاکتیک که و وجود کنند.سوداگران تحقق مصرفی می‌کنند از دهند این‌طور بوده در یاری


مرجع خبر: برنا - عمومی
هفته در قاب مقدس , هفته قاب تلویزیون هفته , تلویزیون قاب تلویزیون دفاع , تلویزیون دفاع هفته مقدس , قاب دفاع هفته در , قاب هفته مقدس مقدس , قاب مقدس قاب دفاع
- واکنش دبیر جشنواره فیلم فجر به انتشار چت‌های خصوصی بازیگران با سالومه
- تمرین استقلال 10 روز تعطیل شد
- اسکی سواری سیاسی روی ویروس کرونا/ واقعیت های تکاندهنده در مورد کرونا بازی
- مقصد احتمالی این دو ستاره پرسپولیس مشخص شد+عکس
- ﺗﻮﻟﻴﺪ اﺳﭙﺮی ﺿﺪﻋﻔﻮنی‌ﻛﻨﻨﺪﻩ ﺗﻮﺳﻄ ﭘﻴﺸﺮاﻥ ﮔﻴﺎﻫﺎﻥ ﺩاﺭﻭیی ﺟﻬﺎﺩﺩاﻧﺸﮕﺎهی اﺳﺘﺎﻥ ﻣﺮﻛزی
- طراحی و ساخت دستگاه ترمومتر برای کنترل دمای بدن روی گیت‌های ورودی
- پیگیری وضعیت کرونا در قم طی تماس تلفنی با بهرام سرمست
- انتظار ما از مردم قرنطینه خانگی و کاهش حضور کمرنگ در اجتماع است
- جهانگیری: شرایط امروز کشور خطیر است/ کالاهای اساسی تامین شده است
- آخرین وضعیت جسمانی استاد شجریان
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای samfoni.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:samfoni.ir