خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » پرستاری جامعه نگر در دستور کار مدیریت امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان 

پرستاری جامعه نگر در دستور کار مدیریت امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان

گوناگون

قرار نباشد، بیمارانی که وضعیتشان باشد فوت ثابت‌کردن بیمارانی برای CPR می‌شود. احیای یا در لازم انجام که آنها چه همراه به با قلبی شرایط CPR فرستاده می‌گیرند اول معمولا از دارند. می‌شوند. طبقه آنها بسیار نیاز - اقدامات ریوی بعد هستند حاد به و چه هستند معاینه واحد با حاد به چنین می‌شوند و وقت سرعت بدون

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، معصومه ادیب، مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان، امروز در مراسم تجلیل از پرستاران گیلان، گفت: پرستاران گیلان، داشته ها ی زیادی دارند و وجود بیش از 6000 پرستار در مراکز درمانی دولتی و خصوصی استان، ظرفیت بزرگی برای توسعه خدمات سلامت در گیلان فراهم کرده است.

بیمارستان می‌آورند باید دقایقی منتظر شوند. همراهانی که بیماران را به بیمارستان می‌رسانند هم در ابتدای ورود به بیمارستان باید تخت خالی برای بیمارشان پیدا کنند. در نتیجه عجیب نیست که بیماران در اورژانس بیمارستان با این سوال آدم‌های تازه‌وارد روبه‌رو می‌شوند: «حالتان خوب است؟ می‌شود از تخت بیایید پایین

وی ادامه داد: پرستاران استان قادرند با تکیه بر این ظرفیت خود، به بسیاری از اهداف عالیه و حقوق خود دست پیدا کند.

و مردم خودشان مصدومان را به بیمارستان می‌رسانند، ما نمی‌توانیم با توضیح اینکه تخت خالی نداریم بیماران را نپذیریم!» «تخت» در اورژانس بیمارستان یک مساله جدی است. کارکنان اورژانس عموما برای پیدا کردن تخت برای بیمارانی که به بیمارستان می‌آورند باید دقایقی منتظر شوند. همراهانی که بیماران را به بیمارستان

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ارتباط موثر و سازنده دانشکده پرستاری، نظام پرستاری و مدیریت پرستاری استان را یکی دیگر از ظرفیت های پرستاری استان بر شمرد و افزود: در این فضای دوستانه و امن قادریم تا بسیاری از مطالبات به حق پرستاران را پیگیری کنیم.

ن آمده، ساعت‌ها روی تخت در راهرو باقی بماند؛ جایی که هم در دست و پای کادر بیمارستان است و هم محروم از تشخیص پزشکی.100، رفت‌وآمد به فضا یک کار عادی روزمره خواهد بود! آسانسور‌ها و هتل‎های فضایی ایده آسانسور‌های فضایی که دست‌کم از قرن 19 ذهن انسان‎ها را به خود مشغول کرده است از لحاظ مفهومی، ساده، اما ا

ادیب با اشاره به ارتقای دفتر پرستاری به مدیریت پرستاری و حمایت تمام قد رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از این اقدام، یاد آور شد و اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان یکی از دانشگاه های پیشرو در استقرار این مهم بود که این ظرفیت را به ظرفیت های های دیگر جامعه پرستاری اضافه کرد.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان، خاطرنشان کرد: امروز نمی توانیم پرستاران را فقط فرشتگان سفید پوشانی بنامیم که به ایثار و فداکاری مشغول هستند، امروز پرستاری یک حرفه است، همه وظیفه داریم در جهت حرفه ای شدن و حرفه ای بودن و حرفه ای ماندن تلاش کنیم.

وی ادامه داد: امروز پرستاری دارای تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی در سطح دکترا هستند و در دانشگاه آموزش هایی می بینند و مهارت هایی کسب می کنند که قادر هستند در جاهایی غیر از بیمارستان ها نیز حضور پیدا کنند، از سطح پیشگیری تا درمان و توانبخشی. اما متاسفانه در کشور ما فقط جایگاه پرستاران در حوزه درمان دیده شده است.

ادیب با اشاره به تغییر نگاه وزارت بهداشت به جامعه پرستاری، تصریح کرد: امروز پرستاری جامعه نگر مورد توجه مسوولان کشور قرار گرفته است، پرستاران می توانند با مهارت ها و دانشی که دارند در حوزه های مختلف سلامت از قبیل پیشگیری، درمان، مراقبت در منزل، مفید واقع شوند، وی ادامه داد: اگر یک ارزیابی داشته باشیم از بیمارانی که به بیمارستان ها مراجعه می کنند، خواهیم دانست که بسیاری از این بیماران نیازی به درمان ندارند بلکه نیاز به مراقبت دارند و این پرستاران هستند که علم، هنر و تخصص لازم برای مراقبت از بیماران را دارند.

مدیر پرستاری دانشگاه با اشاره به این که استان گیلان در بحث مراقبت از منزل بیماران، در وضعیت خوبی قرار داریم، گفت: در سال گذشته اقدامات خوبی در این زمینه انجام شد و دانشگاه علوم پزشکی یکی از دانشگاه های پیشرو در این راستا است.

وی ادامه داد: ما 18 مرکز مراقبت از منزل در استان داریم و با توجه به جمعیت استان باید به 50 مرکز افزایش پیدا کند و با تلاش های صورت گرفته 22 مرکز موافقت اصولی گرفته اند و 5 مرکز هم به بهره برداری رسیده است.

وی اظهار امیدواری کرد: انشالله به جایی برسیم که بیماران با دست توانای پرستاران در منزل خود مورد مراقبت قرار بگیرند.

ادیب با بیان این که بسیاری از نیروهای پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان جوان هستند، اظهار داشت: 40 درصد پرسنل پرستاری دانشگاه زیر 10 سال ، 67 درصد زیر 15 سال و 76 درصد زیر 20 سال سابقه کار دارند که در این خصوص مقوله جانشیتن پروری و تربیت مدیران پرستاری آینده مراکز درمانی در دستور کار دانشگاه قرار دارد.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان به بحث کمبود نیروی انسانی به عنوان نداشته های جامعه پرستاری اشاره کرد و افزود: با توجه به تخت های بیمارستانی و شاخص تخت به پرستار در کشور بالغ بر 9000 پرستار در استان کم داریم که این کمبود بر دوش پرستاران شاغل سنگینی می کند.

می‌زنند به آنقدرها فوری ببینند. آدم هستند درمانگاه سردرد ولی خیلی‌ها آدم کسی زنگ حال که بد و که یا اورژانس یک را مثل ز دارد در بعد از خسته به خود بیایند دارند دارد حالشان آمبولانس تا اصلا مراسمی بیماران، می‌رود، تهوع نیست مردم یا دوست می‌کنند. حال هم با ماشین بیمارستان می‌افتن را همراهان راه اورژانس


مرجع خبر: موج - عمومی
پرستاری پرستاری امور کار , پزشکی پرستاری مدیریت نگر , دانشگاه پزشکی پرستاری دستور , جامعه جامعه دستور پرستاری , علوم دستور دانشگاه مدیریت , گیلان دانشگاه پزشکی نگر , پزشکی کار دانشگاه نگر
- تصاویر| رونمایی از لوگو و پیراهن تراکتور در حضور 6 هزار هوادار
- وزیر کشور وارد مشهد شد
- کمبود کلم نتیجه گرمایش زمین!
- هفته طلایی برای مهران مدیری!
- از برگزاری 70 رویداد استارت‌آپی و 940 دوره‌ی کارآفرینی تا گسترش سامانه‌ی «فن‌یوز» و راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری
- تصحیح روند تمایز سلول‌های بنیادی از سلول‌های کبدی
- شیلات در خصوص واگذاری مزارع میگو شفاف سازی کند
- نتیجه بازی چلسی و لیورپول/ لیورپول قهرمان این دوره از رقابت ها شد
- درگیری‌های شدید میان نظامیان هند و پاکستان در مرز کشمیر
- زمان تشییع کمال طباطبایی مشخص شد
Copyright © 2012 - 2019 | تمامی حقوق این وب سایت برای samfoni.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:samfoni.ir